Zestaw garnków

Garnki

Problemy z poprawną mową u dzieci
Umiejętność porozumiewania się mową to coś co odróżnia człowieka od świata zwierząt. Jak wielką wagę ma mowa? Doświadczy tego ten kto nagle utraci mowę albo kiedy znajdzie się w kraju, w którym ludzie posługują się językiem dla niego nieznanym.
Dzieci uczą się komunikacji werbalnej w taki sam sposób jak innych zdolności między innymi chodzenia. Przykro mówić w naszym świecie co raz większa grupa dzieci ma trudności logopedyczne.  Trzeba przyznać, że dzisiaj postęp naukowy jest ogromny, a dzieci nie potrafią się poprawnie się wypowiadać. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn można wskazać wiele.
Przyczyny wad wymowy
Jak już wspomniano sytuacji mających wpływ na kształtowanie się umiejętności mowy jest bardzo dużo. Oto kilka z nich:
wadliwa budowa narządów mowy
większa ilość dzieci wcześniej urodzonych i, które urodziły się za wcześnie
zatkany nos – wówczas dziecko nabiera powietrze i wydycha ustami. Przyczyny: przewlekłe katary i inne.
za długi czas ssania smoka – w takiej sytuacji język nie układa się poprawnie.
nieprawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.
niewłaściwie rozwinięta sprawność słuchowa.
Warto także  wspomnieć o warunkach środowiskowych. Środowisko domowe ma ogromny rodzic. Opracowano mnóstwo ciekawych pomocy logopedycznych. Te pomoce są inspirujące – dzieci ćwiczą w formie zabawy. Do takich pomocy logopedycznych można zaliczyć:  odpowiednie fiszki, zabawki i wiele innych. Te pomoce mogą być używane przez rodziców a także profesjonalistów.
Reasumując: ogromna liczba dzieci ma kłopot z właściwą wymową. Warto bacznie obserwować swoje dziecko, aby nie za późno dostrzec problemy z mową.